• AKCE: při nákupe nad 1274 Kč - doprava ZDARMA
CZK
EUR

Blog

PRVNÍ POMOC na pigmentové skvrny. Dokáží séra a krémy na pigmentové skvrny zázraky?

2. October 2021

Co to je Hyperpigmentace pokožky

Zažité pojmenování je spíše pigmentové skvrny, tmavé skvrny, stařecké skvrny, sluneční skvrny - vše značí totéž. Zpravidla se vyskytují u žen nad 40 let, ale "ukázat" se mohou i dřívějším věku. Je to způsobeno zvýšenou produkcí melaninu, který se tvoří jako přirozená ochrana pokožky před sluncem.

Dobrá zpráva je, že pigmentové skvrny jsou většinou zdravotně nezávadné, ale ovlivňují naše vnímání sebe a naší pokožky, která chceme aby byla v jednotném tónu. Zároveň však musíme dodat, že jsou formy pigmentových skvrn, které mohou představovat druh kožního nádoru. Proto pokud si nejste jisté, obraťte se v této věci na svého lékaře.

Prevence před vznikem pigmentových skvrn

Ochrana před sluncem. Melanin chrání naši pokožku před vlivem UV záření. Při jeho tvorbě v přijatelné míře jsme pouze krásné, do zlatova opálené během celého léta. Odpovězme si upřímně každá před sebou - vystavovali jsme se nadměrného slunečnímu záření během horkých letních dnů? Nepřeháněli jsme to s opálením? Toto mohou být hlavní příčiny vzniku pigmentových skvrn zejména na místech, které byly nejvíce vystaveny slunci (obličej, dekolt, ramena, ruce ...).

Vytvořme si proto rutinu v denním používání krémů s ochranným faktorem a to celoročně. Naše pleť bude preventivně chráněna před tvorbou pigmentových skvrn.

Vliv znečištěného ovzduší na vznik pigmentových skvrn

Neustále narůstající znečišťování ovzduší trápí snad všechny země. Naše kůže těmto vlivům ztrácí svou ochrannou funkci, hovoříme o oxidačním stresu kdy pokožka ztrácí kolagen, proteiny a dochází k peroxidaci lipidů (jde o proces, ve kterém volné radikály "ukradnou" elektrony z lipidů uvnitř buněčné membrány, což má za následek poškození buněk ). Chraňme se antioxidačními a detoxikačními přípravky. Protože prevence je ta nejlepší cesta. A to vědí iv Institute Esthederm proto nabízí Sprej na okamžitou ochranu pleti před znečištěným ovzduším. City Protect sprej chrání pokožku před nepříznivými vlivy životního prostředí, před tzv. městským stresem (slunce, smog, znečištění, volné radikály ...). Zároveň posiluje její přirozenou obranyschopnost, takže je lépe vybavena pro boj s foto-ageing. Must-have produkt pro každodenní použití, který na pleti vytváří jemný ochranný film. Antioxidační technologie poskytuje skutečný biologický štít. Zaměřuje se na tři hlavní formy volných radikálů, které jsou zdrojem stárnutí pokožky. Pleť je díky tomu lépe chráněna.

1633184198-city-ochrana.jpg

Znečištěné ovzduší je globální problém a ovlivňuje zdraví každého.

Jak zmírnit intenzitu pigmentových skvrn

Všichni to dobře známe, co nás nepálí - to nehasíme. Lze však v tomto případě buďme obezřetnější a zaměřme se na prevenci před hašením. Pokud jsme však podcenili prevenci, možná během nerozvážné mladých let, a stařecké skvrny se již projevily, společně pojďme podniknout kroky, které nám je pomohou zesvětlit a zabrání jejich opakovanému výskytu.

Nemusíme vždy sahat na invazivní metody ošetření. Každodenní kosmetická péče o pleť na obličeji a pokožku celého těla se správnými přípravky nám pomůže redukovat tmavé skvrny a předcházet jejich opakovanému tvoření.

1633179383-hlavna-foto-pigment.jpg

Nejúčinnější přípravky - krémy a sérum na pigmentové skvrny

Jako jednotku v boji proti tmavým skvrnám jsme vybrali Bělící denní a Bělící noční krém, které jsou účinné v boji proti pigmentovým skvrnám díky obsahu přírodních složek, zejména extraktu z kořene asijského Sophora flavescens, který má dlouhou historii zejména v čínské medicíně a jeho depigmentační účinky na pokožku pleti jsou vědecky dokázáno. Mezi další účinné látky obsažené v krému patří Vitamin C, který zjemňuje a zesvětluje tmavou pigmentaci pokožky. První výsledky jsou viditelné již po 28 dnech používání a při pravidelném používání se stav pleti nadále zlepšuje. Účinek depigmentace je vědecky prokázán u 77% dobrovolníků. Při pravidelném používání bude mít vaše pleť sjednocený tón bez výrazných pigmentací.

Pravidelné používání Denního bělícího hydratačního krému pomůže předcházet, napravovat a snižovat intenzitu kožních skvrn. Den za dnem se jejich velikost a intenzita viditelně ztrácejí. Další aktivní složkou je Bambucké máslo, které poskytuje pleti hloubkovou hydrataci, díky čemuž je vhodné i pro suchou a popraskanou pokožku. Jak jsme již zmínili, vliv na vznik tmavých skvrn mají sluneční paprsky. Proto mezi hlavní benefit našeho denního bělícího krému řadíme mimo jiné jeho ochranný faktor SPF15. Během dne udržuje pokožku zvlhčenou a chráněnou před vnějšími agresemi.

1633179406-bieliace-3.jpg

Vyživující Bělící noční krém má ve svém složení i makadamiový a jojobový olej, které dodávají pokožce potřebné živiny pro zachování její přirozené pohody. Navíc jojobový olej je hypoalergenní, nedráždí pokožku a zmírňuje projevy zanícené pokožky. Hydratuje a vyživuje pokožku během odpočinku a na druhý den máte mnohem jemnější a revitalizovanejšiu pleť. Vyrovnává tón pleti a zjemňuje intenzitu skvrn na kůži během spánku. Má vědecky potvrzeno účinky - zvlhčuje, bojuje proti vráskám a redukuje hyperpigmentaci u 85% dobrovolníků. Pokožka po probuzení je zregenerovaná a pigmentové skvrny bledší.

Bělící sérum proti pigmentovým skvrnám má svěží a hedvábnou texturu. Při kontaktu s pokožkou se okamžitě taje, vstřebává a dodává pleti potřebnou jemnost a hydrataci. Sérum je ve formě jemné světle emulze s extraktem z kořene asijské Sophora flavescens a Ovocné kiwi vody s obsahem Vitamínu E a C, které díky své vysoké antioxidační síle bojují proti předčasným známkám stárnutí pleti. Po měsíci používání je pokožka jednotnější, jemnější a zářivější, což potvrzují i ​​vědecké studie za účasti dobrovolníků. Díky vysoké koncentraci účinných látek v bělicí séru se jeho nepřetržitým používáním umožňuje předcházet, napravovat a snižovat intenzitu kožních skvrn. Vzhledem ke svému speciálnímu složení viditelné bělení nastává každým dnem. Pokožka je navíc chráněna před sluncem díky depigmentující účinným látkám rostlinného původu. Produkt je vhodný i pro vegany.

Pokud jste využili i dermatologické zákroky, tak naše produkty vám pomohou výrazně prodloužit účinek těchto zákroků.

Kolekci bělících produktů nabízí i značka Institut Esthederm - Esthe White. V nabídce z této kolekce je oční krém na pigmentové skvrny a tmavé kruhy, denní a noční hydratační a restrukturalizační krém, cílený koncentrát proti pigmentovým skvrnám, bělicí a rozjasňující sérum a bělící čistící pěna a tonikum. Všechny produkty najdete v nabídce i na našem eshopu.

1633184206-esthe-white-kolaz.jpg

Nejlepší přípravky - peeling a krém na ruce - na pigmentové skvrny

Bělící peeling účinně odstraňuje odumřelé části z pokožky a podporuje tak přirozenou obnovu buněk. Pomocí jemných abrazivních částic z písku sopečného původu vyhlazuje pleť, dodává pokožce jemnost, čistotu a perfektní stav. Jeho přírodní složky jako bambucké máslo, Vitamín C, olej z pšeničných klíčků, Vitamin E a další umožňují předcházet, napravovat a zmírňovat intenzitu pigmentových skvrn s každým použitím. Ve výsledku je vaše pokožka viditelně sjednocenější bez výrazných pigmentových skvrn.

1633179384-invaz-a-peel.jpg

Dalším do sbírky je Bělící krém na ruce. Vzhledem k tomu, že právě ruce jsou nejčastěji vystavovány slunečnímu záření, právě na nich jako jedny z prvních se projevují pigmentové skvrny. Pravidelné používání Bělícího krému na ruce s mořským kolagenem zabraňuje vzniku nových pigmentových skvrn. Díky obsahu Vitamínu A zajistí pro ruce regeneraci a navrací jim jemnou pokožku na dotek i na pohled. Jde o účinnou látku, která má přírodní depigmentační účinek, bělí pokožku rukou a pomáhá sjednocovat její tón.

1633179386-peelakrem.jpg

Aktivní látky v přípravcích na pigmentové skvrny

Obsahují přírodní složky a to hlavně extrakt z kořene asijského Sophora flavescens, Ovocnou vodu z kiwi a Vitamin C, A, E, které cílení působí na příčiny vzniku hyperpigmentace a působí globálně na dermální a epidermální příčiny skvrn v období stárnutí pokožky.

1633179389-ucinne-latky.jpg

Místa, kde se vyskytují pigmentové skvrny nejčastěji

Jde o místa, která jsou nejvíce vystavovány slunci. Objevují se jako menší či větší plochy tmavého zbarvení na pokožce na pleti, krku a dekoltu, rukou či jiné oblasti těla.

Správně zvolený ochranný faktor během pobytu na slunci ochrání pokožku před hyperpigmentaci. Víte však pro svou pokožku udělat ještě více. Vyvarujte se pobytu na slunci v čase mezi jedenáctou a čtrnáctou hodinou a během ostatních hodin zkraťte čas pobytu na přímém slunci a zdržujte se spíše ve stínu. Slunce má svou sílu během celého roku. Nevěřme mýtem, že během zamračeného počasí nebo v zimě se neopalovat. Slunce sice nemá takovou intenzitu jako v létě, ale jeho sluneční paprsky ovlivňují naši pokožku i při oblačném počasí a na horách. Používejme krémy s ochranným faktorem celoročně. Naše pleť bude tak neustále chráněna.

Kosmeticko-chirurgické ošetření pro zbavení se pigmentových skvrn

Laserové ošetření neinvazivní - využívá speciálně upravený aktivní gel s účinnými látkami, které se vpravují do pokožky, bez narušení její integrity. Účinné látky tak mohou dlouhodobě hloubkově působit na ošetřovaná místa. Vyhlazuje pokožku, zbavuje ji jemných vrásek a odstraňuje pigmentové skvrny. Ošetření aktuálně dělají pouze ve dvou salonech na Slovensku. Alexia - Beauty Studio v Trenčíně a Winmed Centrum v Nitře.

Tecar terapie neinvazivní - účinná na navrácení mládí unavené pleti. Pleť bude po ošetření pevná, zářivá, hydratovaná a odolnější vlivům znečištěného prostředí i vůči stárnutí. Kromě vyhlazení vrásek na obličeji se budete těšit ze vyrovnaného tónu pleti a sjednoceného barevného pigmentu.

Laserové ošetření intenzivním pulsním světlem - laserová energie pohlcuje nadměrný melanin v pigmentových skvrnách. Dochází k jejich "spálení" a během několika dní vzniklé krusty opadnou z pokožky, ta zůstává bledší a pigmentové skvrny již nejsou tak intenzivní.

Chemický peeling - používá se zejména na větší oblasti, celou pleť i ruce. Zesvětluje pigmentové skvrny, sjednocuje tón pleti a vyhlazuje povrch pokožky. Zbavuje pleť odumřelých buněk z vrchní vrstvy pokožky s použitím kyseliny trichloroctové, tranexamovou, glykolové a citrónové.

Injekční mezoterapie s bělícími látkami - invazivní metoda, která omladí pokožku hned po prvním ošetření. Je to metoda, pomocí které se injekčně povrchově vpravují do kůže aktivní látky zejména s obsahem kyseliny hyaluronové. Revitalizuje, hydratuje, redukuje jemné vrásky a pigmentové skvrny.

Ultrazvukové galvanické žehličky pro domácí péči - ultrazvuk má za úkol stimulovat tvorbu kolagenu a Galvanoterapie vyhlazuje vrásky a čistí pleť. Dochází k aktivování vnitřních změn v buňkách. Fotonové světlo stimuluje kožní aktivitu a působí na pigmentové skvrny.

Slovo na závěr

Každý jeden z nás ví, že pokožku je důležité si chránit. Nejen před sluncem, protože to není ten jediný problém, ale i před znečištěným ovzduším. Výběrem správné kosmetiky víme předcházet vzniku tmavých pigmentových skvrn a zůstat tak dlouho zdravými a krásnými. Darujme samy sobě čas, který využijeme na péči o svou pokožku.

2. October 2021